Weatherproof recenze pneumatik


Shromáždili jsme se od roku 1999 hodnocení pneumatik – máme více než 400 000 výsledků testů
a více než 5 bilionu najetých kilometrů. Vyberte si tu nejlepší pneumatiku.


Weatherproof recenze pneumatik

Přilnavost v suchých podmínkách

Brzdění v suchých podmínkách

Přilnavost ve vlhkých podmínkách

Brzdění za mokra

Přilnavost ve sněhu

Komfort při jízdě

Vnitřní hladina hluku

Opotřebení pneumatik

Spotřeba paliva

Průměr na základě 11 výsledků testů
Ø 7 133 344 km řízeno


21.02.2018 od  Max Poznámka  3.9
(25 000 km řízeno)
  • Přilnavost v suchých podmínkách
  • Brzdění v suchých podmínkách
  • Přilnavost ve vlhkých podmínkách
  • Brzdění za mokra
  • Přilnavost ve sněhu
  • Komfort při jízdě
  • Vnitřní hladina hluku
  • Opotřebení pneumatik
  • Spotřeba paliva
Velikost pneumatik a model vozidla
165 / 70 R14
Suzuki Ignis
Výsledek: Koupili byste znovu? Rozhodně

13.06.2018 od  Poznámka  4.38
(5 500 km řízeno)
  • Přilnavost v suchých podmínkách
  • Brzdění v suchých podmínkách
  • Přilnavost ve vlhkých podmínkách
  • Brzdění za mokra
  • Přilnavost ve sněhu
  • Komfort při jízdě
  • Vnitřní hladina hluku
  • Opotřebení pneumatik
  • Spotřeba paliva
Velikost pneumatik a model vozidla
205 / 55 R16
Peugeot 307sw
Výsledek: Koupili byste znovu? Pravděpodobně
Komentář:
Tél: 2018 januárjában lett a gumi az autóra szerelve. Ha jól emlékszem egy alkalommal használtam hóban, februárban egy bánkúti snowboardozás során. A gumi teljesen jól teljesített, gond nélkül feljutottuk (Mályinka felőli szerpentinen). Menet közbeni kövér gázadásra elkapart, csak a gumit teszteltem, normál használat mellett nem volt ilyen. A parkolóból kiállás utáni meredek emelkedőn való elinduláskor kis gázzal 2-3 elforgás után elindult, 1cm nem csúsztam vissza közben. Az egész napos havazás után a hazaút friss hóban történt. Magabiztosan lehetett közlekedni vele, előzni is lehetett, nem akart leesni az útról, a kormány mozdulatokat szépen lekövette, az ABS-nek nem kellett dolgoznia egész télen. A jég az jég. Szög nélkül csuszik minden, ez is. A száraz és vizes aszfalt sem volt kihívás, normál illetve dinamikus vezetési stílussal sem értem el a gumi határát, ami nem tudom hol lehet, mert külön nem forszíroztam nyilvánvaló okok miatt (a közút nem versenypálya, a kocsim családi és nem versenyautó). Tavasz, nyár: A munkahely és az otthonom közötti útvonalon van pár élesebb kanyar és visszafordító, melyekkel jó barátságban vagyok, szeretem gyorsabban venni őket (ha a körülmények engedik) a saját sávomban maradva. Magyarán a guminak rendesen kell kapaszkodnia és tud is, mert nem kúszott még el sem az eleje, sem a háta. Viszont az előző nyári gumival (Hankook Kinergy eco, ugyan ez a méret, kb 65%-os) párszor elindult az eleje lefele az ívről száraz aszfalton. Nekem a meleg időben szárazon és vizesen sincs problémám vele, nagyobb vizekben sem sem úszott fel. Kanyarokban kicsit felhangosodik, nem csikorog. Erőteljesebb kiugrásos elindulásnál, ha elforog 1-2 fordulatot, akkor tud sikítani, engem zavar ugyan, de ritkán fordul elő, igyekszem az ilyet elkerülni, néha viszont így jön össze. Mindenesetre összességében én meg vagyok elégedve vele. Biztonságosan tudok vele közlekedni akár dinamikus vezetési stílusban, télen és nyáron is. A kopást még nem vizsgáltam, kíváncsi vagyok meddig bírja, hogy gazdaságilag is jó lesz e. Szeretem amúgy a Nokian-t, minden téli gumim az volt eddig és nem csalódtam még benne. A négyévszakos azért másabb téma, de eddig ez is jó és inkább pozitívan csalódtam. Következő guminak ki akarom próbálni a Continental négyévszakosát, amikor gumit kerestem e kettő közül választottam. Ha mind kettő meg volt akkor a jobbik marad.

14.02.2016 od  Poznámka  5
(3 000 km řízeno)
  • Přilnavost v suchých podmínkách
  • Brzdění v suchých podmínkách
  • Přilnavost ve vlhkých podmínkách
  • Brzdění za mokra
  • Přilnavost ve sněhu
  • Komfort při jízdě
  • Vnitřní hladina hluku
  • Opotřebení pneumatik
  • Spotřeba paliva
Velikost pneumatik a model vozidla
205 / 55 R16
SKODA FABIA Combi
Výsledek: Koupili byste znovu? Rozhodně
Komentář:
Ismerõs autóján van, nagyon meg van vele elégedve de még nem régóta van neki. Én is vezettem az autót, nem csúszott soha, teljesen rendben van. Elsõ négyévszakos amit vezettem, télen elõször, semmi különbséget nem vettem észre. Nem kopott semmit de még csak 3000-et mentek vele.

Cookies használunk. A weboldal használatával Ön elfogadja a használatukat.
Rendben